Semp - Delta 1:5

3 kolejka 1 ligi mazowieckiej.
Semp I 1 - 5 Delta
Bardzo dziękuję za zdjęcia.

16 września liga znów zawitała na Estadio Koncertowa. Tym razem z.ierzylismy się z kolegami zza miedzy, czyli Deltą. Spotkania między obiema drużynami zawsze dostarczały emocji, ale też zdarzały się mecze odrobinę zbyt brutalne. Ten mecz, niestety należał do tej drugiej kategorii i bardzo często widzieliśmy naszych chłopców zwijających się z bólu. Tym razem nie popisał się też sędzia, tolerujący taką grę, oraz dokładając od siebie kilka naprawdę kuriozalnych decyzji. Dość powiedzieć, że jedyna kara indywidualna 2 minut, trafiła do zawodnika Sempa za osobiste (acz nie wulgarne) wycieczki pod adresem umiejętności sedziowania.
Co do samego meczu - szybkie rozgrywanie piłki, duża dynamika oraz agresja (czasami nadmierna), dobry pomysł na mecz i jego realizacja. To wystarczyło naszym przeciwnikom, żeby cieszyć się z 3
zwycięstwa w sezonie i 3 punktów.
Na naszym tle wyglądali o wiele lepiej w każdym aspekcie piłkarskim. Myślę, że jeśli chłopcy z Delty utrzymają ten poziom, to pierwsza pozycja wydaje się nie być zagrożona.
Co do naszej gry, to ciężko niestety, znaleźć jakiekolwiek pozytywy. Oczywiście trzeba docenić walkę do końca pomimo złego wyniku i agresywnego przeciwnika, ale świadkami takiej deklasacji w lidze byliśmy ostatnio podczas naszej pierwszej wizyty w 1 lidze. Porażki się zdążały, ale rzadko widzieliśmy takie dysproporcje na korzyść przeciwnika.
Przed chłopcami i trenerem kolejny tydzień treningów, a już w sobotę starcie z Kosą, która w ostatniej kolejce rozgromiła Championa 6-0 (my wywalczyliśmy w ostatnich sekundach remis).
Po 3 kolejkach można zaryzykować stwierdzenie, że Delta i Kosa (z naciskiem na Deltę) powalczą o zwycięstwo, a pozostali powalczą o utrzymanie (kluczowe w perspektywie walki o ekstraligę w przyszłym sezonie).