Porażka Sempa II Ursynów z STF Champion

To był trudny powrót do rozgrywek ligowych.

Po wakacyjnej przerwie na młodych piłkarzy SEMPa oprócz nowych przeciwników czekały nowe zasady gry: większe boisko, liczniejsza drużyna (9+1, poprzednio 6+1) oraz przepis o spalonym.

W meczu inauguracyjnym rozgrywki II ligi MZPN na boisku przy ul. Baletowej zmierzyły się drużyny miejscowego STF Champion oraz SEMP II. Gospodarze mogli mieć jeszcze w głowach czerwcową porażkę odnotowaną w meczu sparingowym z I drużyną z Ursynowa, jednak jeśli tak było, to niestety obawy ulotniły się po kilku początkowych minutach spotkania.

Pierwsza połowa stała pod znakiem niewielkiej przewagi drużyny gospodarzy, którzy kilkakrotnie zagrażali bramce Sempa. To był także okres gry, podczas którego można było zauważyć jak duże problemy sprawiał zawodnikom (szczególnie gospodarzom) nowy przepis o spalonym. Pierwszą bramkę drużyna Championa zdobyła właśnie z pozycji spalonego, na szczęście dobrze prowadzący to spotkanie sędzia wychwycił to przewinienie.

Niestety chwilę później Gospodarze przeprowadzili skuteczny kontratak, któremu nie byli w stanie przeciwstawić się piłkarze SEMPa, próbując kilkukrotnie i wręcz chaotycznie wybijać piłkę z pola karnego.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0

Druga część spotkania to okres wyrównanej gry, podczas której mogliśmy zaobserwować sporo groźnych akcji po obu stronach boiska. SEMP próbował w tym czasie gry w innym bardziej ofensywnym ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami, co pozwoliło na przeprowadzenie kilku ciekawie zapowiadających się akcji. Niestety w miarę upływu czasu coraz bardziej dawało o sobie znać ciężkie od opadów deszczu, naturalne boisko. U naszych zawodników , coraz częściej dało się zauważyć zmęczenie oraz spadek koncentracji, co w efekcie doprowadziło do utraty drugiej bramki. Rzut rożny i kolejne nieudane wybicie z pola karnego – Champion prowadzi 2:0

Do końca spotkania żadnej ze stron nie udało już się zmienić wyniku meczu.

Naszych zawodników należy pochwalić za zaangażowanie, tym razem zabrakło trochę sił natomiast kolejna szansa przed nimi już za tydzień w Piasecznie. Zapraszamy!