Semp II pewna wygrana z Victorią Głosków

Zadanie wykonane

Drużyna SEMPA II pokonując outsidera tabeli spełniła oczekiwania kibiców, którzy przed meczem nie dopuszczali w myślach innego rozstrzygnięcia niż kilku bramkowa przewaga na zakończenie spotkania.

W sobotnie popołudnie ursynowska drużyna wybrała się do Głoskowa, gdzie piłkarzy przywitała długo wyczekiwana słoneczna pogoda oraz ciężkie, nasiąknięte ulewnymi deszczami naturalne boisko miejscowej Viktorii. Jak pokazał przebieg meczu, wspomniane naturalne czynniki znacząco miały wpłynąć na postawę drużyny gospodarzy.

Wynik meczu, już w I kwarcie otworzył Szymon Majek, który umieścił piłkę w siatce gospodarzy wykorzystując błąd bramkarza Viktorii.

bramka

Wcześniej strzału próbował Jakub Mazurek, zbyt krótko wybita piłka trafiła pod nogi popularnego Majka a ten strzelając z kilku metrów nie dał szans leżącemu wciąż na ziemi bramkarzowi.

Wydawało się, że od tego momentu drużyna SEMPA będzie kontrolowała przebieg spotkania i kibice będą spokojnie oglądać kolejne strzelone przez nich bramki. Jednak Gospodarze odpowiedzieli bramką po prostopadłym podaniu do napastnika i wynik meczu nadal pozostawał sprawą otwartą.

Szybka odpowiedź w wykonaniu Piotra Kursy, który ładnym uderzeniem piłki wykorzystał błąd obrońcy (zbyt lekko wybita piłka) sprawiła, iż drużyna Gości zaczęła kontrolować przebieg spotkania.

bramka

Uzyskaną przewagę potwierdził Leon Dąbrowski, który w zamieszaniu podbramkowym strzelił trzecią bramkę dla SEMPA.

bramka

Druga kwarta to wyrównany okres gry, gdzie na bramką strzeloną przez Kubę Mazurka, odpowiedzieli piłkarze Viktorii, zaskakując bramkarza Gości indywidualną akcją zakończoną ładnym strzałem z dalszej odległości.

bramka

Druga połowa to ten okres gry, gdzie drużyna gospodarzy zaczęła okazywać braki w przygotowaniu fizycznym. Mocno operujące Słońce oraz naturalne, mocno nasączone boisko sprawiło, iż z każdą minutą można było zaobserwować słabnącą kondycyjnie drużynę z Głoskowa. Wspomniane warunki nie wpłynęły znacząco na Ursynowian co potwierdziła bramka strzelona na raty przez Leona Dąbrowskiego

bramka

Trzecią kwartę zakończyła bramka rozpoczęta akcją z prawego skrzydła przez Bartka Bordzoła, który uruchomił w środkowej części boiska Kubę Mazurka a ten podał piłkę do zupełnie niepilnowanego Szymona Majka. Majek nie zwykł marnować takich sytuacji - wynik 2:6 na zakończenie III kwarty.

bramka

Ostatnia kwarta meczu to potwierdzenie dominacji w grze drużyny SEMPA i rozpaczliwa obrona piłkarzy Viktorii.

Jedną z ładniejszych bramek w tym meczu popisał się Jakub Mazurek, który pokonał bramkarza z Głoskowa dalekim strzałem posyłając piłkę „za kołnierz”.

bramka

Kolejne bramki Daniela Smerechańskiego

bramka

oraz Szymona Majka po asyście Leona Dąbrowskiego przypieczętowały wysokie zwycięstwo drużyny SEMPA.

bramka

Spotkanie w Głoskowie zakończyło I rundę spotkań w III lidze MZPN. Dorobek 7 pkt. z pewnością nie jest odzwierciedleniem potencjału drużyny z Ursynowa a tym bardziej oczekiwań jej kibiców.

Należy też pamiętać o solidnej grze w obronie, gdzie ''rządzili na zmianę Bartek Cieciura, Majonez i Gerry. Widać z każdym meczem ogranie i rosnące doświadczenie. Stabilizacja składu procentuje

Mamy jeszcze kilka słów od  Kuby Mazurka jako jednego z bohaterów spotkania:: „Pierwsza i druga kwarta nie do końca przebiegała po naszej myśli. Gra lepiej zaczęła się układać w trzeciej i czwartej kwarcie. Cieszę się, że strzeliłem dwie bramki a drużyna zgarnęła trzy punkty."

Kolejne spotkanie, rozpoczynające rundę rewanżową, drużyna SEMPA II rozegra już w najbliższy wtorek 16 maja z Perłą Złotokłos na wyjeździe. Zapraszamy!

Victoria Głosków - Semp II Ursynów 2:9 kwarty (1:3, 1:1, 0:2, 0:3)

I kwarta::Szymon Majek na 0:1, Piotr Kursa na 1:2, Leon Dąbrowski na 1:3

II kwarta:Jakub Mazurek na 1:4

III kwarta: Leon Dąbrowski na 2:5, Szymon Majek na 2:6 asysta Jakub Mazurek

IV kwarta: Jakub Mazurek na 2:7, Daniel Smerechański na 2:8, Szymon Majek na 2:9 asysta Leon Dąbrowski