Wygrana z Perłą Złotokłos 3:1

Na właściwych torach…

W ramach 6 kolejki III ligi okręgowej MZPN, drużyna SEMPA II Ursynów wybrała się na mecz wyjazdowy do Złotokłos. Tym samym było to spotkanie rozpoczynające rundę rewanżową wiosennych rozgrywek.

W pamięci kibiców do tej pory pozostawało niezwykle emocjonujące pierwsze spotkanie obu drużyn, zakończone podziałem punktów, gdzie w końcówce meczu padła nieuznana przez sędziego bramka.

Rewanż z drużyna miejscowej Perły zapowiadał się obiecująco.

W Złotokłosach ursynowian powitała piękna słoneczna pogoda. I po raz kolejny młodym piłkarzom przyszło zagrać na naturalnej nawierzchni. Jak się miało okazać, naturalna trawa przestała już być czynnikiem, który miałby przeszkadzać zawodnikom, a jest to o tyle istotne, że nasza drużyna preferuje grę po ziemi.

Pierwsza kwarta to okres zaciętej, wyrównanej i bezbramkowej gry. Piłkarzom SEMPA utrudniało grę nisko zawieszone Słońce, świecące naszym bramkarzom wprost w oczy. Na szczęście Gospodarze nie wykorzystali tej przewagi.

W drugiej kwarcie wynik otworzył gol samobójczy. SEMP wykonywał rzut rożny, Wykonawcą był Tymek, który miał wejście smoka. Bramka padła w wyniku nieporozumienia obrońcy Gospodarzy z własnym bramkarzem, piłka przekroczyła linie bramkową całym obwodem i sędzia zawodów wskazał na środek boiska. 1:0 dla SEMPA

Druga bramka to już bezpośrednia zasługa naszych zawodników. Daleki wykop bramkarza, przejęcie piłki przez Eryka Zabłockiego, jego zablokowany strzał z daleka oraz skuteczna powtórka już z bliskiej odległości i SEMP prowadzi 2:0.

bramka

W tym momencie wydawało się, że kolejne bramki to już tylko kwestia czasu. Jednak nasi piłkarze seryjnie marnowali dogodne sytuacje a niestety znamy takie powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą.

Bramka dla drużyny Perły padła w początkowo niegroźnej sytuacji. Jednak po błędzie naszej obrony, piłka wpadła do bramki Ursynowian i zrobiło się już tylko 2:1. Zapowiadała się nerwowa ostatnia część meczu.

Trzecia bramka w czwartej kwarcie, to ponownie daleki wykop naszego bramkarza, zderzenie interweniującego bramkarza Gospodarzy ze swoim obrońcą i wykorzystujący zamieszanie Leon Dąbrowski. 3:1 dla SEMPA

bramka

Było to też spotkanie, podczas którego doskonale było widać efekty pracy wykonanej na treningach. Tzw. „mała gra” umożliwiająca sprawne wychodzenie spod pressingu przeciwników, krótkie podania, wychodzenie na czystą pozycję, wszystko to sprawiało, że bardzo często dało się usłyszeć okrzyki uznania ze strony kibiców gości.

Trzy bardzo ważne punkty a już w Niedziele kolejne spotkanie. Na Koncertową zawita drużyna UKS Tarczyn, z którym przyjdzie się zmierzyć w bezpośredniej walce o awans do II ligi

Perła Złotokłos - Semp II Ursynów 2006 1:3 kwarty (0:0, 0:2, 1:0, 0:1)

II kwarta: samobój na 0:1, Eryk Zabłocki na 0:2

IV kwarta: Leon Dąbrowski na 1:3