Wygrana Sempa II z Józefovią Józefów 6:4

Gdy przyjeżdża lider….

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wysokim (7:1) zwycięstwem drużyny z Józefowa. Aby zespół SEMPA II mógł myśleć o wskoczeniu na fotel lidera, a co bardziej ważne zapewnić sobie awans do II ligi, musiał pokonać Józefovię różnicą przynajmniej siedmiu bramek. Po zakończeniu drugiej kwarty czwartkowego spotkania większość kibiców gospodarzy była przekonana o szczęśliwej realizacji zamierzonego celu, jednak jak pokazał dalszy przebieg meczu, nie było im dane cieszyć się z zajęcia pierwszego miejsca w tabeli.

Pierwsza kwarta to okres bardzo wyrównanej gry, jednak z bardzo małą liczbą strzałów. Pierwszą bramkę przyniósł stały fragment gry w wykonaniu Patryka Korzeniowskiego, gdy po jego strzale z rzutu wolnego i jeszcze po rykoszecie piłka znalazła miejsce w siatce Gości. 1:0 dla Gospodarzy.

W drugiej kwarcie mogliśmy obejrzeć dominację drużyny z Ursynowa. Festiwal bramek rozpoczął Oskar Marecki wykorzystując podanie Daniela Smerechańskiego.

Trzecią bramkę po indywidualnej akcji zdobył Mikołaj Grzywaczewski.

Czwarta bramka to ponownie stały fragment gry zakończony mocnym, precyzyjnym strzałem przez Kacpra Mroczkowskiego. Piątą bramkę w meczu zdobył debiutujący w rozgrywkach Olaf Dawidek wykorzystujący odbita piłkę przez bramkarza po wcześniejszym mocnym uderzeniu Bartka Bordzoła.

SEMP schodził na przerwę w meczu z wynikiem 5:0 i wydawało się, że kolejne bramki jakie zdobędą młodzi ursynowianie to tylko kwestia czasu.

Ciężko wytłumaczyć to co zdarzyło się pomiędzy 39 a 43 minutą. Goście w tym czasie zdobyli cztery gole doprowadzając do wyniku 5:4. Niesamowita historia, mecz rozpoczynał się w tym momencie niemal od początku. Okres ten przypomniał historie z meczu z UKS Tarczyn

Na ostatnią czwartą kwartę drużyna Gospodarzy wyszła niezwykle zmotywowana, pragnąć niemal od początku powiększyć przewagę w zdobytych bramkach. Udało się to już w 47 minucie Oskarowi Mareckiemu, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu a asystował w tej akcji Patryk Korzeniowski.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, pomimo usilnych starań m.in. ponownie Oskara czy Michała Podpory.

3 punkty zostają na Ursynowie, ale liderem tabeli nadal Józefovia, lecz zapewniliśmy sobie awans do II ligi.

Semp II Ursynów - Józefovia Józefów 6:4 kwarty (1:0, 4:0, 0:4, 1:0)

I kwarta:: Patryk Korzeniowski na 1:0

II kwarta: Oskar Marecki na 2:0 asysta Daniel Smerechański, Mikołaj Grzywaczewski na 3:0 asysta Oskar Marecki, Kacper Mroczkowski na 4:0,  Olaf Dawidek na 5:0

IV kwarta: Oskar Marecki na 6:4 asysta Patryk Korzeniowski