Bilans naszych zespołów po turnieju

Jesteśmy już po IX Mistrzostwach Ursynowa o Puchar Burmistrza. W turnieju wystąpiły dwa nasze zespoły. Dla większości były to pierwsze spotkania w 9-cio osobowych składach, na dużym boisku oraz z obowiązującym ‘spalonym’.

Pierwsza do rozgrywek przystąpiła nasza nominalna 1-nka. W spotkaniu rozpoczynającym turniej zmierzyliśmy się z zespołem z Ukrainy Kowel Wołyń. Po zaciętym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

Drugim przeciwnikiem była ekipa Jagielloni Białystok. Po dobrym spotkaniu pokonaliśmy ekipę żółto-czerwonych 1:0 po trafieniu Michała Podpory.

Z optymizmem chłopcy przystąpili do spotkania nr 3 z Escola Varsovia. Po raz drugi uzyskaliśmy remis bezbramkowy.

Na koniec pierwszego dnia rozgrywek pokonaliśmy drugą ekipę z Ukrainy Wołyń Łuck 1:0. Bramka Michał Podpora. Mecz był bardzo emocjonujący, obfitował w wiele sytuacji bramkowych , strzałów, które lądowały na poprzeczkach czy słupkach bramek.

W niedzielny poranek zmierzyliśmy z Cracovia. Wynik meczu był istotny ze względu na końcową tabele.

Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na 3 pozycji z bilansem 2-2-1.

W bojowym nastroju przystąpiliśmy do meczu o 5 miejsce z ekipą Stali Mielec.

Spotkanie po 25 minutach zakończyło się remisem 1:1.Bramka Michał Podpora. O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydowały rzutu karne. Niewątpliwym bohaterem był nasz bramkarz Mikołaj Sauś, który nie dosyć że obronił 2 rzuty karne to sam przypieczętował nasze zwycięstwo strzelając decydująca jedenastkę.

Dwójka rozpoczęła od spotkania z Arką Gdynia. Jak wyglądało spotkanie skomentował nasz trener

Zaczęliśmy świetnie, mieliśmy przewagę, ale Arka strzeliła dwa gole inie zdołaliśmy już tego odrobić. Musimy już teraz wygrać, żeby liczyć się w dalszej grze…’

Mecz zakończył się ostatecznie naszą przegrana 1:2. Bramkę strzelił dla nas Kuba Juszczuk.

Drugim przeciwnikiem naszych zawodników była ekipa Stali Mielec. Po dość wyrównanym meczu przegraliśmy 0:1.

3 mecz to spotkanie ze Śląskiem Wrocław, który przegraliśmy 0:6. Była to cenna lekcja futbolu dla naszych chłopców.

Ostatnie sobotnie spotkanie to pojedynek z BTS Lublin. Porażka 0:4, chociaż mieliśmy kilka sytuacji w których mogliśmy pokusić się o zdobycz bramkową.

W niedziele stanęliśmy przeciwko ekipie Ajaksu Częstochowa i po kapitalnym uderzeniu Majoneza z rzutu wolnego wygraliśmy 1:0.

Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na 5 pozycji z bilansem 1-0-4.

Ostatnim spotkaniem był pojedynek z Wołyń Luck, który po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy 0:1.

Turniej był cennym doświadczeniem dla naszych chłopców. Pierwsze mecze w 9-cio osobowych składach, duże boisko, zagraniczni przeciwnicy. Będzie to procentować.